Jdi na obsah Jdi na menu
 

Vánoce 2009

14. 1. 2010

FOTKY

Ani nevím, jak letošní vánoce popsat! Smutek vlastně začal už na jaře, kdy jsme pohřbili babičku Hlupíkovou. Pak byl na čas klid a před koncem roku se nahromadilo tolik smutku. Měsíc před svátky měla babička Čiháková mozkovou příhodu a byla tři týdny v nemocnici. Ten samý den měl strýc autonehodu. Babičku nám na svátky pustili domů, celkem čipernou a schopnou lecčeho, ovšem strýc pět dní před Štědrým dnem zemřel. Aby toho nebylo málo, tak naše milovaná setřice Aida prodělala začátkem prosince mozkovou mrtvici, která jí na Štědrý den vyvolala několik epileptických záchvatů. Pravděpodobně částečně oslepla, ohluchla, první dny nemohla téměř chodit a neudrží moč ani stolici.

Ale teď k lepším zprávám ... i přes všechny tyto smutné události, jsme se snažili užít si vánoce v pravém slova smyslu. Psí holky vydatně pomáhaly s ořezáváním a zdobením vánočního stromku, natahovaly nos, když se doma objevil třiapůlkilový kapřík, asistovaly při míchání salátu (kdyby bylo potřeba něco uklidit ze země), cukroví na stole naštěstí ponechaly v původnímObrazek množství a Ježíška nám nevyděsily. Na Štědrý den, je stejně jako nás, čekala rybí večeře a po ní nastala asi největší radost. No, kdy se jim zadaří škubat papír, ničit mašle a dělat nepořádek po celém domě, aniž by musely poslouchat „NESMÍŠ“ či jiné "příšerné" povely, a na konci těchto radovánek, bonus ve formě hraček či dobrůtek?
25.12.2009 dorazil do Suchomast další Ježíšek v podobě rodin Hlupíků a Čiháků. Holky dostaly nové pelíšky, které budou mít připravené u babičky a dědy, když u nich čas od času strávíme noc. Doma mají novou pixlu na dobrůtky a hromadu hraček. I pro nás Ježíšek zanechal pod stromkem balíčky s mašlemi. 26.12.2009 přijela rodina Krčílkova. Opět se hodovalo a Ježíšek rozdával dárky. Aidulka dostala teplý přehoz, aby jí venku nebyla zima. Molly a Glorča pár kostiček a další hračky. Zbylé dny jsme se věnovali odpočinku a nádherným procházkám přírodou.

Všem, kteří nás poctili návštěvou, moc děkujeme a přejeme do roku 2010 jen to nej!