Jdi na obsah Jdi na menu
 

Labradoří sraz - NESMĚŘ 2010

13. 6. 2010

Obrazek

FOTKY

Ani v roce 2010 se organizátoři nenechali ničím odradit, a první červnový víkend uspořádali Labradoří sraz. Každým rokem slábne účast, ale i tak byl víkend perfektní. My jsme se v pátek účastnili svatby v Praze, přesto jsme po pouhých třech hodinách spánku vyrazili v sobotu ráno směr Velké Meziříčí. Celá akce, nazvaná "Ferdův přízrak", byla opět směřována do rekreačního střediska Nesměř.

Účastníci

Dolnajs a Beenee + Danny (LR), Jessyna + Jessy (LR), Paja a Olí + Dasty (LR), Nikolp + Poly (LR), Kristina + Indiánek (CHBR), Pájinka + Bonnie (LR), Markosta a Ruda + Bolla (LR), Robert a Jana + Niki (LR) a Sára (LR), Pavel a Matěj + Scooby (LR),  Elizabeth + Chandler (LR), Hanka + Hubert (voříšek), Ájinka a Jarda + Molly (LR) a Glorie (LR), Lucka + Danny (LR)

Páteční večer byla pro soutěžící připravená tradiční bojovka. Všichni museli projít strastiplnou cestu, kde v naprosté tmě plápolalo jen pár hořících svíček. Ferdův přízrak se šířil všude a tak byl strach oprávněný. Na konci této cesty čekalo svatojánské, zlaté kapradí, které roste jen v lese a za hluboké noci. Každého účastníka mělo celý víkend chránit před zlým přízrakem.

Sobotní dopoledne jsme se hned po příjezdu zapojili do získávání předmětů, které na konci sloužily k vyhnání Ferdova přízraku. Byli jsme rozděleni do tří skupin a šlo se na to. První disciplína s názvem "Slepý a ztracený" spočívala v nalezení našich psích kamarádů. Ferdův přízrak se v noci vplížil do tábora, nalákal labradory
Obrazekna chutnou krmi a zavlekl je do lesa. Tam je uvázal a nechal napospas osudu. Ke všemu na nás pány, seslal kouzlo, a oči nám zastřel mlhou, aby jsme je nemohli nalézt dřív, než krutě zemřou hladem a žízní. Slzy psíků, tak snadno ošálených, dopadaly celou noc na prokřehlou zem a tam se proměnily  ve stříbrné kuličky. Když se nám podařilo nalézt svého psího druha i s očima zastřenýma mlhou, nejen že byl zachráněn, ale my jsme prohlédli a získali tak další předmět nutný k překonání Ferdova přízraku. Chudák Jára byl natolik zastřen, že nemohl Glorinku najít několik minut, a ta si o jeho bloudění a volání myslela své. Já s Molldou jsme na tom byly o trochu lépe, jelikož Mollda se na zavolání ozvala štěkotem a tak bylo hledání snazší.

Druhá disciplína s názvem "Křič ze všech sil" byla velmi ošemetná. No řekněte, který labrador přinese špekáček v celku. Dobrý duch přinesl do tábora dřevěné křížky na ochranu
Obrazekpřed temnými silami, které jsou zároveň nutné k zaklínání. Ferdův přízrak to však zjistil, křížky odnesl a schoval na místo, kam lidská noha nesmí a ani nemůže vstoupit. Jedinou šancí tak byli psí přátelé. Jenže to věděl i přízrak, a tak schoval křížky do špekáčků. Tudíž pro labradora neodolatelná pochutina. Pokud však labrador svou přirozenost překonal a špekáček donesl včas, ten se změnil v kříž. Pokud labrador neodolal, kříž náš úpěnlivý křik slyšel, a přišel k nám sám. Tentokrát bodoval Jára s Glorčou, ta buřt našla a bez jediného ochutnání přinesla. Zato se jí dostalo velkého potlesku a odměny. Já s Molldou jsme sice měly úspěch v hledání, ovšem buřt jsem už neviděla. Skončil kdesi v žaludku psího zachránce.

Třetí, poslední disciplína sobotního dne, nesla název "S odvahou vpřed". Strážný anděl přinesl do tábora svěcenou vodu, která měla ochránit nás i ostatní ochranné předměty před mocí temných sil, při pronášení zaříkadla. Ferdův přízr
Obrazekak o něm ale věděl, a proto cestu k ní přehradil řadou překážek. Přesto jsme neztráceli odvahu a statečně se vrhli k získání svěcené vody k naší záchraně. Psího přítele jsme se po celou trasu nesměli dotknout a tak skok přes překážku, podběhnutí zábrany a ulovení svěcené vody, musel zvládnout každý po svém. Jára s Glorčou běželi jako o závod a vše zvládli na jedničku. Já jsem se dotkla Molldy při přelézání překážky, a tak jsme musely běžet znova od začátku. Nakonec jsme svěcenou vodu získali všichni a tak jsme se přízraku nemuseli bát.

Odpoledne se téměř všichni účastníci srazu vydali na procházku po okolí. My jsme jí tentokrát
Obrazek vzdali, jelikož Jára měl stále oteklý kotník, a tak ho nechtěl pokoušet. Holkám to zřejmě také prospělo, celé odpoledne se buď brodily v potůčku, nebo chrněly zalezlé ve stínu. No, a já jsem se aspoň trošku přismahla na sluníčku, lépe řečeno trošku víc. Večer jsme se všichni spokojeně sešli u ohníčku a k večeři si opekli buřty. Jedlo se, pilo se a hlavně drbalo vše, na co přišla řeč. Musím říct, že na takovou chatku číslo 4 nebo jeskyňku, opravdu dlouho nezapomeneme.

Nedělní dopoledne bylo opět ve znamení vyhánění přízraku s názvem "Paseka smrti". Blížilo se poledne a s ním i chvíle, kdy se Ferdův přízrak chystal udeřit plnou silou a zničit celý tábor i okolí se vším živým, co se v něm nachází. Měli j
Obrazeksme sice ochranné předměty, ale to nejdůležitější ke zničení přízraku nám chybělo – zaříkadlo. Proto jsme se museli vydat na cestu, která byla buď poslední před strašlivým koncem, nebo vítězná. Aby zaklínadlo nemohlo být zneužito, byl jeho text zašifrován a rozdělen na jednotlivá slova. Ta byla schována do úkrytů na pasece smrti, kde je hlídaly lesní bytosti. Naším úkolem bylo, tato slova najít a opsat. Když nám vznikla tajenka (zaříkadlo) museli jsme spojit všechny získané předměty a pronést zaříkadlo k totálnímu zničení Ferdova přízraku. Naštěstí se všem úkol podařil a tak přízrak navždy zmizel.

Těsně před obědem organizátoři vyhlásili vítěze! První místo získal Pavel s Dastym, druhé Olga s
ObrazekHubertem a třetí místo bylo v naší rodině. Jára s Glorinkou!!! Odnesli si plyšové hračky, gumovou kachnu, obří kost, menší kost, pro páníčka ledvinku, tričko a také krásné diplomy. Móóóc gratulujeme! Na čtvrtém, bramborovém místě, jsem se umístila já s Molldou. Taktéž jsme dostaly diplom za účast a kostičku. Na dalších místech byli Zuzka s Chandlerem, Zuzka s Jessy, Ruda s Bolou, Matěj se Sccobym, Pavla s Bonie, Nikol s Poly, Lucka s Dannym, Robert se Sárou. Bohužel Kristýna s Indiánkem odjeli dříve a tak byli diskvalifikováni. Všichni účastníci obdrželi diplomy za účast a pejsci kostičku.

Víkend se opravdu zdařil a my chceme moc poděkovat všem, kteří byli ochotni dát celý program dohromady. Doufáme, že se opět sejdeme v příštím roce a společně pokoříme zlé duchy. Moc díky a za rok ahóóój!