Jdi na obsah Jdi na menu
 

Retrieveří neděle s Člověče nezlob se!

23. 4. 2009

FOTKY

I letošní rok nám Dana s Ivanou naplánovaly celodenní program na dubnovou neděli. Akce se konala v Třebovli, na fotbalovém hřišti. Celý den se nesl v duchu hry Člověče nezlob se! Cestou na akci jsme vyzvedli Zuzku s Jess a frčeli směr Třebovle, abychom byli včas na místě. Po přivítání se známými i neznámými lidmi, jsme se rozlosovali do skupin podle barev. Bohužel, Jára s Glorou byli v červeném družstvu, já s Molldou v černém a Zuzka s Jess v modrém. Družstva se skládala ze čtyř až sedmi lidí s pejsky. Posléze se nám představili naši vůdci a pořadatelky vysvětlily oč vlastně půjde. Na Obrazekhřišti bylo vyskládaných několik dlaždiček v kruhu a okolo různé „cerepetičky“ na úkoly. Celá věc spočívala v tom, že každé družstvo mělo své stanoviště a zároveň svůj domeček. Vždy jeden z družstva házel obří červenou kostkou a celé družstvo postupovalo dle padlých bodů. Na některých dlaždičkách byla čísla, pokud družstvo zůstalo na této dlaždičce, pořadatelky mu přečetly úkol. Naše družstvo plnilo úkol hned jako první. Provázek, s jedním koncem uvázaným k dětskému autíčku a druhým k buvolí kostičce. Pejsek měl za úkol vzít kost do tlamy a táhnout autíčko za sebou a společně jsme běželi na čas měřený úsek. Mnoho pejsků bylo dost vyděšených, co že se to za nimi žene. Dalším úkolem bylo vyplnit křížovku, srazit dřevěnou koulí co nejvíce PET lahví naplněných vodou nebo nazout ploutve a s pejskem po boku proběhnout mezi tyčkami. Což myslím, nejvíce pobavilo přihlížející. Však si představte  „běžícího“ člověka mezi tyčkami, v tričku, kraťasech, ploutvích, se psem po boku na fotbalovém hřišti, uprostřed vesnice. Dalším úkolem bylo navigovat jedince, který měl zavázané oči, aby prošel danou trasu a cestou posbíral kelímky s vodou. Chudák Zuzka se pár vteřin nedostala z místa a pobíhala jen zprava doleva. Někteří pejsci, Obrazekve volné chvíli, objevili vonící bahínko a páníčkům se krásně navoněli. To aby si páníčci nemysleli, že vše půjde jen podle nich. Po skončení celé hry se sedělo, popíjelo, povídalo a každý si mohl pochutnat na gulášku či grilovaných kuřatech. Na závěr se musíme pochlubit, že celou akci vyhrálo družstvo červených, v němž byl Jára s Glorčou!!! Jára byl patřičně hrdý na první místo a ještě večer nám ukazoval velkou medajli a chválil Glorinku. Naše družstvo černých skončilo na krásném „bramborovém“ místě. Na celé akci je krásné to, že všichni zúčastnění dostali stejně - piškoty, plyšáka, kost, diplom, medajle. Samozřejmě první, druhé a třetí místo měli medajle největší.

Všem děkujeme za krásně strávený den, holkám za perfektní organizaci a snad zase za rok!