Jdi na obsah Jdi na menu
 

Pohádková neděle s retrievery

21. 10. 2006

 

FOTKY

V neděli 15.10.2006 se v malé vesničce Třebovli konala pohádková neděle pro
retrievery i jejich páníčky. Na fotbalové hřiště, kde se akce konala, jsme dorazili
Obrazek v 9:30 hodin. Hřiště již bylo plné pejsků a tak holky vyskočily z auta rovnou do chumlu hrajících si chlupáčů. V 10 hodin cvičitelky a jejich svěřenci, kteří chodí na cvičiště pravidelně, ukázali něco z výcviku. Pejsci vzorně nosili aporty, zůstávali odložení apod.! Jelikož se celá neděle odehrávala v duchu pohádky MRAZÍK, v 11 hodin vypukla akce divadlem a ukázkami z této pohádky.
Poté následovalo plnění jednotlivých disciplín. Na trase bylo devět stanovišť, kde buď
pejsek nebo páníček museli splnit úkol, za který si vybojovali obálku. Jelikož zastáváme heslo ,,rodina je rodina, ale boj je boj" soutěžili jsme každý sám za sebe. Já s Molly a Jára s Glorou. Na trase nás čekaly například překážky, kde pejsek musel přeběhnout lávku, proběhnout tunelem, prokličkovat tyčkovinou, a to samé s dumíkem v tlamě. Další splnění úkolu se skládalo z šikovnosti psa i páníčka. Ono hodit dřevěnou činku několik metrů, tak aby zůstala ležet ve čtverci, je pro některé paničky trošku problém. Ovšem pro pejska, který měl
činku přinést zpět, to už žádný problém nebyl. Další úkoly, třeba jako provléct nit jednou rukou do několika jehel na čas, nebo zastřelit lukem papírovou kachnu, přivolat pejska zpět Obrazek
v určený čas, závisely na kondici psa i pána. Když někdo nesplnil úkol na stanovišti, musel popadnout dvoukolák, někoho z ostatních soutěžících naložit, přejet celé hřiště k domku Baby Jagy, vylosovat si tři otázky a ještě na ně správně odpovědět. Musím podotknout, že babice byla hodná , s otázkami nám pomáhala a ani nás v nic neproměnila. Když jsme každý získal svých devět obálek, vyzvedli jsme si nákres puzzle, z obálek vysypali dřevěná písmenka a museli složit větu, což se asi podařilo každému.
Následovalo vyhlášení výsledků, každý psí účastník dostal památeční list, plyšovou hračku
a buvolí kost. Poslední částí akce bylo opékání kuřat, popíjení čehokoli a nakonec odjezd unavených psů i páníčků do tepla domova.

Děkujeme cvičitelkám z Říčanského cvičáku retrieverů! Den se nám moc líbil a rádi se zase zúčastníme.